"Bitučių" grupėje projektas "Aš kalbinu knygelę"

Mano knygelės dar plonos, Mėlynos, žalios , raudonos. Daug piešinėlių dailių, Paukščių, žvėrelių, gėlių...
Šiais Justino Marcinkevičiaus žodžiais „ Bitučių“ grupės ugdytiniai kovo 12d. pradėjo savaitės projektą “Aš kalbinu knygelę“ , kurio tikslas – plėsti vaikų žinias apie knygas, ugdyti meilę ir pagarbą knygai. Projekto metu vaikai susipažino su knygų atsiradimo istorija, jų įvairove, grožinės literatūros kūriniais, vartė, žiūrinėjo ir „bandė“ skaityti iš namų gausiai atsineštas knygeles, kuriomis mielai dalinosi su draugais. Savo kūrybiškumą ir saviraišką atskleidė kurdami ir iliustruodami savo knygeles, knygų skirtukus, spontaniškai kurdami bendrą „Pasaką apie piktą bobutę ir anūkytę Šypsenytę“. Ugdytiniams buvo organizuota ekskursija į biblioteką, kurioje vaikai susipažino su Krakių biblioteka , jos ilgamete darbuotoja Lile Ūsevičiene. Bibliotekininkė priminė vaikams , kaip reikia saugoti knygutes, kaip elgtis bibliotekoje , pasiūlė pavartyti jiems patikusias knygeles ir pakvietė vaikučius su tėveliais tapti aktyviais knygučių mylėtojais. Iš bibliotekos grįžome nešini pačių vaikų išsirinktomis knygutėmis ir bibliotekininkės rankų darbo dovanėle – vaškiniu angeliuku. Smagu, kad ir tėveliai liko neabejingi prašymui - parašyti namuose nutikusį juokingą atsitikimą arba sukurti trumpą juokingą pasaką, eilėraštuką ir kartu su vaiku jį iliustruoti. Vaikams tai buvo patys mieliausi skaitiniai , kuriuos visus sudėjome į „ Juokų knygą“. Esame labai dėkingi už jūsų geranoriškumą ir supratingumą. Iš vaikų minčių apie savaitės projektą supratome, kad jis mums labai pavyko. Vaikai pasižadėjo gražiai draugauti su knyga, jos neplėšyti , neimti purvinomis rankomis ir greičiau išmokti raideles, kad patys galėtų skaityti knygeles .